Ruletka online zasady, strategie, rodzaje

  • Monday, Mar 1, 2021

Ruletka to jedna z najpopularniejszych gier w kasynach. Dostarcza grającym sporo emocji.
Ruletka online pojawiła się wkrótce po uruchomieniu pierwszego internetowego kasyna. W wersji online ruletka miała bardzo prostą grafikę i niewielką liczbę stołów. Na rynku istnieje wiele odmian ruletki. Gra ta zyskuje coraz większą popularność.

Jak grać w ruletkę

Reguły gry w ruletkę są jasne i przejrzyste, nawet dla początkujących graczy. W losowaniu biorą udział gracze, którzy obstawiają pola i starają się przewidzieć, gdzie zatrzyma się kulka. Krupier rozpoczyna grę, dając znać grającym, że można już obstawiać. Obstawianie zakładów odbywa się na specjalnym miejscu na stole. Układ planszy zawiera wszystkie liczby, które znajdują się na kole. Są podzielone na trzy kolumny, od lewej do prawej.
Umożliwia to szybkie postawienie zakładu, ponieważ wystarczy umieścić żetony bezpośrednio na polu, które odpowiada danemu numerowi.
Następnie krupier rozpoczyna kręcenie kołem, równocześnie rzucając kulkę w przeciwną stronę do obrotu koła. Gracze mogą obstawiać zakłady aż do momentu, kiedy kulka zaczyna zwalniać swój bieg. Wygrywającym jest osoba, która trafnie wytypowała numer, na którym zatrzymała się kulka.
Najlepszym sposobem, aby nauczyć się grac w ruletkę, jest pobranie darmowej wersji tej gry. W internecie pełno jest bezpłatnych, testowych wersji ruletki. Za pomocą jednego kliknięcia można zapoznać się z kołem ruletki, zasadami gry, struktura stołu czy tabelą wypłat.

Rodzaje Ruletki

Istnieje kilkanaście odmian ruletki. Koła ruletki mogą występować w wersji amerykańskiej bądź europejskiej. Różnice w poszczególnych odmianach wynikają także ze zmodyfikowanego sposobu obstawiania zakładów, albo innych etapów gry.
Ruletka europejska to najbardziej tradycyjna odmiana tej gry. Cyfra zero jest na polu w kolorze zielonym, a całe koło zawiera 37 liczb. Komórki podzielone są na dwa kolory, ułożone na przemian, czarne i czerwone.
Ruletka amerykańska posiada dodatkowe, zielone pole z podwójnym zerem. Jest ono umiejscowione naprzeciw normalnego zera. Kiedy padnie wygrana na pole z podwójnym zerem to przechodzi ona na własność kasyna. Dodatkowo w amerykańskiej ruletce istnieje możliwość obstawienia pięciu dodatkowych liczb, albo trzech z polami z zerami.
Ruletka francuska to 37 komórek w kolorach czarnym i czerwonym, które występują na przemian. Z jednej strony zera znajdują się małe czarne liczby od 1 do 17, następnie duże czerwone od 19 do 36. Po drugiej stronie natomiast znajdują się duże czarne liczby od 20-36 i małe czerwone od 2 do 18. Grający mogą obstawiać pojedyncze numery, grupę liczb, parzyste, nieparzyste, małą albo dużą połowę.

Strategię i Taktyki w Grze w Ruletkę

Istnieje wiele taktyk i strategii gry w ruletkę. Każdy z grających jest w stanie wybrać coś dla siebie.
Jednym z najpopularniejszych sposobów jest stawianie na kolory, lub na liczby parzyste czy nieparzyste, przy czym nie zmienia się wybranej opcji.
Ciąg Fibonacciego to sposób polegający na zdefiniowaniu wartości zakładu. Każda wygrana zmniejsza wartość zakładu, a po przegranej trzeba podnieść stawkę.
Pięć kwadratów to obstawianie ciągle tych samych liczb i kwot, można też obstawić równocześnie 21 liczb.
Piwot to stawianie na jedną liczbę.
Metoda 666 to obstawianie wszystkich liczb, za wyjątkiem czterech. gdzie wartość zakładu jest stała.
Martingale to stawianie na sektory niskie lub wysokie, a po każdej przegranej zakład jest podwajany.
Strategia Paroli to najstarszy system gry w ruletkę. Polega on na tym, że zakład powinien być podwajany po każdej wygranej, a grę rozpoczyna postawienie najniższej możliwej kwoty w którymś z zakładzie parzystym.. Następnie obstawia się zakłady o tej samej wartości do momentu uzyskania wygranej.
D’Alembert to stawianie na czarne lub czerwone, parzyste, nieparzyste. Po każdej przegranej zakład wzrasta o jednostkę.
Corner czyli cztery numery to sposób, w którym gracz umieszcza żeton w miejscu, w którym przecinają się cztery linie, na których leżą obstawiane numery.
System Labouchere i Anty-Laboychere to metoda, w której wykorzystuje się parzyste zakłady. Grający musi zadecydować jaką kwotę chce przeznaczyć, a następnie podzielić ją na mniejsze liczby. po rozpoczęciu gry dodaje się pierwsza i ostatnia liczbę, do momentu aż wykreśli się wszystkie liczby, aż do wygranej kwoty. Natomiast Anty-Labouchere działa odwrotnie, przy czym liczby wykreśla się po przegranej.
W metodzie Donaldsa zakłada się, że liczba zysków dorównuje liczbie strat, po długim okresie gry. W razie przegranej wielkość zakładu, przy następnym obstawianiu, należy zwiększyć o jeden zakład podstawowy, a w przypadku wygranej następne rozdanie należy zmniejszyć o jeden zakład podstawowy.
Strategia Makarowa to jedna z najprostszych metod. Polega na wybraniu jednego tylko numeru i obstawianiu go przez 37 rund. Kwota zakładu może pozostać bez zmian, można ją także zwiększać, a im wcześniej wygra dany numer, tym będzie większa wygrana.
Metoda3/2 bazuje na wykorzystaniu jak największej powierzchni zakładów. Dzięki tej metodzie można wygrać dość sporo, praktycznie bez ryzyka. Zakłady na kolory łączy się z zakładami kolumnowymi. Dzięki temu wygrane są częstsze, a wysokość zakładu zostaje praktycznie taka sama, chyba że grający chce to zmienić.


W ruletkę można grać zarówno na prawdziwe pieniądze jak i w wersji bezpłatnej. Wszystko zależy od gracza.


Ruletka na pieniądze pozwala graczowi wygrać wysoką wygraną. Jednak w przypadku, kiedy nie ma środków, nie może obstawiać. Natomiast bezpłatna wersja pozwala na nieograniczoną niczym zabawę. Dzieje się tak dlatego, że zakłady są obstawiane za wirtualne kredyty, a gra nie kończy się w przypadku kiedy skończą się środki, ponieważ wystarczy zresetować grę. Nie ma tu jednak szansy na wygranie prawdziwej gotówki.